9. den - Věřme si

11. listopadu 2018 v 17:10 | helmii |  30 denní psací výzva
Devátý den výzvy. Před chvílí jsem přišla z bazénu, už jsem dost ospalá, ale nějak se mi dnes chce psát. Dnešní téma mě dost zaujalo, mám s vámi sdílet nějaká moudrá slova, se kterými se ztotožňuji. Je to hodně zajímavé téma, upřímně si teď z hlavy nevybavím ani jednu takovou moudrost, ale když jsem se podívala na Pinterest, na hodně moudrých citátů jsem si vzpomněla a ztotožňuji se s nimi.


Pro mě jedno hodně aktuální moudro: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá výmluvy. Proč aktuální? Protože teď už je na mně, jestli se budu učit, nebo místo toho budu dělat něco jiného. Jestli si za peníze k svátku koupím nějakou hloupost, nebo si je budu šetřit. Jasně, že se místo cvičení můžu cpát sladkostmi a pak si stěžovat na genetiku. Je to na mně. Ale potom bych neměla být naštvaná, že se nestane něco jen tak samo od sebe.

Věř načasování tvého života. Tenhle citát jsem našla na Pinterestu a zaujal mě, zejména proto, že jsem člověk, který věří na osud a že cokoliv se v jeho životě stane, má nějaký důvod. Snažím se věřit své intuici (i když mě u tahání čísel otázek u maturity pěkně vypekla) a nehroutit se, pokud nějakého cíle nedosáhnu hned. Někdy jsou holt cíle uskutečnitelné lépe, jindy si na nich musíme tvrdě a dlouho dřít.

Další moc zajímavý citát je Nauč se říkat NE, aniž by ses musel obhajovat. Hodně lidí má totiž se slovíčkem ne problém a potom dělají věci, do kterých se jim moc nechce, jenom aby neranili druhého člověka. Je milé, že myslí na ostatní, ale umět říkat ne bez výčitek je důležitá dovednost.

Dále bych ráda napsala jednu takovou moji oblíbenou myšlenku. Tělo je můj chrám a já se o něj snažím starat nejlépe, jak umím. Hygiena, cvičení, zdravá strava. Od té doby, co si tuhle myšlenku držím v hlavě, mám se svým tělem čím dál lepší vztah. Beru jeho nedokonalosti tak, jak jsou. Pokud se s nimi dá pracovat, snažím se je odstranit, pokud ne, snažím se je přijmout. To je podle mě taky velmi důležité.

Zároveň bychom ale neměli zanedbávat zdraví psychické. Umět občas vypnout, bez výčitek třeba celý den odpočívat a nemyslet na práci, problémy… Prostě jen být. Už jsem to psala v několika článcích, mně k tomu hodně dopomohla meditace. Bohužel ji poslední dobou zanedbávám, ale dělám jiné aktivity, u kterých vypnu a soustředím se jen na přítomnost. Sport, malování, procházky. Je spousta aktivit, při kterých můžete vypnout.
Hlavně nebrat všechno smrtelně vážně, nebo se z toho zblázníme. Mír a lásku, lidi. Buďte sebou, utvářejte se k obrazu svému, všechno to děláte pro sebe.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 King Rucola King Rucola | Web | 11. listopadu 2018 v 20:09 | Reagovat

posledna veta sedi!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama