Pomohla mi meditace?

6. srpna 2018 v 17:50 | helmii |  Helmiiny vykecávky
Nejdřív asi začnu tím, jak jsem se k meditaci vlastně dostala. Měla jsem problémy s prokrastinací, u žádné činnosti jsem dlouho nevydržela, a nebo jsem dělala několik věcí najednou, kvůli čemuž jsem ve výsledku neudělala vůbec nic. Nejvíc mě to ovlivnilo v učení hlavně v letním semestru, kde jsem kvůli mé nesoustředěnosti a prokrastinací neudělala 2 zkoušky na první pokus. Zkoušela jsem brát tabletky z Ginkgo biloby, čaje na soustředění z apoték (ty mi docela pomáhaly, hlavně Einstein tea), ale pořád to nebylo ono. Soustředila jsem se třeba jen na hodinu, ale potom jsem začala být zase roztěkaná.


Jednou jsem si prohlížela Stories na IG, a zaujala mě fotka jedné slečny, kde psala o aplikaci Calm, že je to nejlepší appka, tak jsem se na ni podívala, zjistila, že je to aplikace pro meditaci a zkusila jsem si ji stáhnout. Prvních 7 dní programu 7 day of calm bylo zdarma a hodně mi to pomohlo v začátcích, kdy jsem pozornost ještě vůbec neudržela. Už během těch prvních 7 dní jsem ale zaregistrovala určité posuny vpřed. Při samotné meditaci jsem vydržela déle a déle v klidu, při práci či učení jsem už tolik od dané činnosti neutíkala, když jsem si vzpomněla, že chci ještě něco udělat. Spíš jsem si to napsala na papírek, abych na to nemusela myslet a nezapomněla na to.

Teď, když jsem meditaci znova obnovila (spolu s pravidelným cvičením jógy), se mi už párkrát podařilo dostat do stavu "Flow", kdy jsem vnímala jen danou činnost a nevnímala jsem čas ani jsem myšlenkami neutíkala nikam pryč. V meditaci stále pokračuji a pořád vidím pokroky. Při jednom sezení v prvním programu v Calm říkali něco ve smyslu, že mozek je jako sval a čím víc budete meditaci cvičit, tím snazší to postupně bude, což můžu ze své zkušenosti potvrdit.

Pokud nad tím přemýšlíte, ale pořád váháte, určitě to zkuste, nemáte co ztratit! Pokud máte nějaké tipy, triky, něco, co pomohlo vám, budu moc ráda, když se o to se mnou podělíte v komentářích.
P.S. Určitě na to nepotřebujete všechno to super vybavení jako meditační polštáře, trika s motivy meditace, vonné tyčinky nebo různé kamínkové náramky… Jde to jen tak!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hrobárka Hrobárka | Web | 6. srpna 2018 v 18:17 | Reagovat

Calm je skvelá appka, tiež ju používam a môžem odporúčať každému :D
Včera som nemohla zaspať, tak som si dala 25min. meditáciu pre Hlboký spánok. Príjemne ma to uvoľnilo a hoci som sa po meditácii ešte asi 5 minút prevaľovala zo strany na stranu, tak som potom vytuhla až prekvapivo tvrdým spánkom 😅

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama