Čeho se bojíš?

28. ledna 2018 v 11:23 | helmii |  Témata týdne
Proč se tak bojíme vyjadřovat náš názor nahlas? Proč radši většina z nás tiše mlčí a poslouchá něco, s čím nesouhlasí? Chápu, že se to snadno píše, ale sama mám problém s tím, že někdy radši jen mlčím a neřeknu nic. A ráda bych to změnila.


Protože nemusím vždy říct všechno na "plnou hubu". Většinou bývá nějaká možnost, jak vyjádřit svůj názor slušně, aniž bychom se jím někoho dotkli.

Děje se to pomalu. Ale děje se to. Pomalu se přestávám bát vyjadřovat svůj názor. Vždycky jsem totiž byla taková, která se podvolila komukoliv. Někdo chtěl jít někam, ale já ne? No co, tak příště půjdeme zase tam, kam chci já. Bohužel to došlo už i tak daleko, že mě někteří lidé začali využívat. Když jsem měla doma auto, byla jsem nejlepší kamarádka. Když jsem auto neměla, nestála jsem pomalu ani za pozdrav. Ale byla jsem ráda, že mi ti lidi aspoň napsali a jeli jsme někam ven.


Ještě jsem nenašla odvahu jim říct, jak to vidím já. Ale aspoň už jsem našla odvahu říkat ne. Protože ne není špatné slovo a nikdo se nemusí cítit špatně, když něco odmítne. Nedávno jsem četla jednu zajímavou myšlenku. Říci ne bez pocitu viny je důležité pro emocionální zdraví. A je to pravda. Proto se nebojme říkat ne! Sice jsem o pár kamarádů přišla, ale upřímně? Cítím se tak nějak šťastnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 4. února 2018 v 7:56 | Reagovat

chtěla bych umět říct ne bez pocitu viny. A ještě pořád to neumím. Zrovna minulý víkend jsem odmítla jít navíc o víkendu do práce, protože jsem hlídala vnoučata a měla to už napevno domluveno. Hned po položení telefonu mně zalil obrovský pocit viny že jsem odmítla a že vedoucí bude naštvaná. Celý víkend jsem toho měla plnou hlavu. Ale jsem naštvaná i na sebe ...ona se jen zeptala, já jen odpověděla ...tak proč mi z toho bylo nanic?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama