Leden 2018

Čeho se bojíš?

28. ledna 2018 v 11:23 | helmii |  Témata týdne
Proč se tak bojíme vyjadřovat náš názor nahlas? Proč radši většina z nás tiše mlčí a poslouchá něco, s čím nesouhlasí? Chápu, že se to snadno píše, ale sama mám problém s tím, že někdy radši jen mlčím a neřeknu nic. A ráda bych to změnila.

Chlapec na dřevěné bedně

16. ledna 2018 v 20:26 | helmii |  Recenze na knihy
Autor: Leon Leyson
Počet stran: 240
Moje hodnocení: 95%

Na tenhle skvost jsem narazila při jedné z mých obvyklých razií do Levných knih. Původně jsem kráčela k pokladně s úplně jinou knížkou a nakonec jsem si ještě prohlédla stojan s novými knihami. Tam mi tato kniha padla do oka a nakonec jsem is vzala tuto. Jsem opravdu ráda, že jsem to udělala!

Kniha se výborně četla (přečetla jsem ji asi za 3 dny) a hodně mě zaujalo její téma. Příběh je vlastně prožitkem autora, ve kterém vypráví hrůzy, které prožil, když bylo Polsko obsazeno nacisty. Z příběhu mě místy mrazilo, jindy jsem skoro brečela dojetím. Určitě si ani zdaleka nedovedu představit, co autor musel prožít, ale jsem ráda, že se o tom ve svojí knize rozepsal, na tyhle hrůzy bychom totiž nikdy neměli zapomenout.

Můj prožitek z knihy byl umocněn tím, že jsme pár dní před tím byly s kamarádkami na přednášce s názvem Krvavé jahody paní Věry Sosnarové, která nám vyprávěla její životní příběh, jak se ocitla v gulagu, jaké hrůzy se tam děly a jak se jim podařilo dostat zpět do Čech.

Knihu bych určitě doporučila všem. Myslím, že každý by si měl přečíst alespoň jednu nějakou podobnou knížku a myslím si, že určitě nikdo nebude litovat!


Absolutní nula

12. ledna 2018 v 9:18 | helmii |  Témata týdne
Absolutní nula. Zatím jsem mohla mít absolutní nulu v počtu neúspěšných zkoušek a zápočtů. Zatím jsem všechno zvládla na první pokus a zkoušky na A. Kdybych včera nedělala zápočet ze zpěvu, což bylo samo o sobě dost vtipná situace. Ještě vtipnější bylo, že jsem se rozhodla, vzít si podpatky.

Návrat z temnoty

5. ledna 2018 v 8:54 | helmii |  Recenze na knihy
Autor: Liz Cooleyová
Počet stran: 304
Moje hodnocení: 90%

Na tuhle knížku jsem jednou narazila na svých toulkách po olomouckých antikvariátech. Po přečtení obsahu jsem si řekla, že si ji zkusím přečíst a kdyžtak ji někomu dám. Nedovedete si představit, jak jsem ráda, že jsem si ji nakonec vzala.

Knížka mě na začátku chytla a už nepustila. Ještě, že jsem ji začala číst, když jsem byla nemocná, protože jsem od ní nemusela nikam odcházet. Kniha se mi četla moc hezky a velmi mě zaujal i příběh hlavní hrdinky. Nevím, jestli mi Youtube četlo myšlenky, ale po dočtení knihy se mi v doporučených videích objevil dokument o poruše, kterou hrdinka trpěla. Ještě teď, pár týdnů po dočtení nad tou knihou přemýšlím.
Knížku bych určitě doporučila všem dospělým, co mají rádi psychologické thrillery, protože pro děti tato četba prostě není.

A ještě jeden takový tip pro případné zájemce. Tuhle knížku jsem viděla i v Levných knihách za nějakých 70Kč.


Slib

2. ledna 2018 v 21:15 | helmii |  Témata týdne
Zdravím opět po dlouhé době. Ráda bych se omluvila, škola pro mě holt byla přednější, ale zase chci začít (celkem) pravidelně psát, snad mi to vydrží déle, než posledně.

Tohle téma týdne mě zaujalo. Chtěla bych se tu rozepsat o svých novoročních předsevzetích, protože to je takový slib ode mě pro mě. Na předsevzetích se mi nejvíc líbí, že pokud je nesplním, musím za to vinit jen sebe, nikdo jiný nemůže za to, že si na svých cílech nedřu.