Šumava 1/3

11. září 2017 v 14:00 | helmii |  Veřejný deník
Páni, to se už měsíc odhodlávám k sepsání článků s dovolené? Tak to mám co dohánět! V polovině srpna jsme jeli s mamkou a bráškou na dovolenou na Šumavu a ve třech článcích bych vám ráda napsala, kde jsme bydleli, byli a jak jsme si to užili.V sobotu 12. 8. jsme vyjeli z našeho města, které leží na Hané směrem Vlachovo Březí - to znamená přes celou republiku. I když jsme z cesty měly trochu strach, zvládli jsme ji krásně a do Vlachova Březí jsme přijeli v pořádku. O dobrém čase nemůže být řeč, holt jsme si párkrát zajeli.

V chatičce, ve které jsme bydleli už na nás čekala paní, která nám ji pronajímala. Všechno nám ukázala, poprosila nás, jestli bychom jí mohli psát do její kroniky kde jsme kdy byli a pak jela. Chatička byla lehce punková, ale i tak se nám v ní moc líbilo! Ten výhled z její terásky za tu trošku nepohodlí stál. A vlastně jsme tam jen přespávali, takže nám miniaturní koupelna a prťavá kuchyň vůbec nevadila.

Když jsme si vybalili, šli jsme ještě na kratší procházku po okolních lesech a poté jsme šli brzo spát, ráno nás čekal první výlet.

Neděle 13.8.

Ráno jsme se nasnídali, oblékli a vyjeli směr Nová Pec - Jelení, kde jsme chtěli vidět Schwanzenberský plavební kanál. Původně jsme mysleli, že je vzdálený něco kolem 20 km, nakonec to bylo 50, ale jsem ráda, že nás dálka neodradila.

Po příjezdu nás čekala procházka dlouhá asi 5,6 km podél plavebního kanálu a neskutečně nádhernou přírodou. Když jsme se vrátili, sedli jsme do auta s plánem, že pojedeme na Plešné jezero. Bohužel jsme se dozvěděli, že je asi dalších 10 km pěšky, a to jsme si nebyly jisté, jestli bráška zvládne ujít. A tak jsme se spontánně rozhodly na křižovatce jet do Českého Krumlova.

Hned za křižovatkou stál stopařský pár, vyklubali se z nich strašně fajn lidi, vyprávěli nám, jak žili na Novém Zélandu, co dělají.. Slečna taky byla někde od Krumlova, takže nám pomohla s cestou a s parkováním ve městě.

Český Krumlov se mi moc líbil, jen škoda, že tam bylo tolik lidí. Každý jsme si tam pořídili něco na památku a vydali jsme se do Prachatic na večeři, která byla skvělá!

Taky jsme viděli Lipno. Jako pěkný, ale na dovolenou bych tam asi nejela. Mnohem víc se mi líbilo vodní dílo Husinec, bylo takové přírodnější, skoro nikdo tam nebyl.. Pro mě prostě ráj. Voda, lesy okolo, nikde nikdo.

Pro dnešní část to bude nejspíš všechno a slibuju, že další se pokusím dodat někdy během příštího týdne!
Maminka s bráškou


A nakonec naše eňo ňůňo postele!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama