Září 2017

Kuře melancholik

24. září 2017 v 17:00 | helmii |  Recenze na knihy
Autor: Josef Karel Šlejhar
Počet stran: 43
Moje hodnocení: 60%

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už celkem dlouho, velmi mě lákala podle obsahu. Bohužel už se nikde moc nezmiňovali o starém jazyce, který se mi docela obtížně četl. Asi po 10 stranách jsem si na něj zvykla, ale jeho fanouškem prostě nejsem.

Příběh knihy mi přišel hodně smutný, nedoporučuji ji číst teď na podzim, kvůli depresivnímu počasí. V kombinaci s počasím mě totiž hodně zasáhl a ještě teď na něj občas myslím.

Jinak moc nevím, co o téhle knížce napsat.. Byla pro mě lehčí nadprůměr.


Já a vysoká

17. září 2017 v 12:39 | helmii |  Helmiiny vykecávky
Tak fajn, moje osobní zkušenosti s vysokou školou začaly přijímacími zkouškami. Přišla jsem na Pedagogickou fakultu a čekala ve frontě, než nás pustí dovnitř. Asi za 5 minut za mnou přišla mamka, že čekám v jiné frontě. Trošku jsem se začala bát.

A proč vlastně ne?

16. září 2017 v 18:13 | helmii |  Témata týdne
A proč vlastně ne? Proč strašně moc lidí nechce nosit, to se jim líbí, proč se lidí bojí říkat svůj názor? Občas mám pocit, že se lidé bojí být šťastní.

Šumava 1/3

11. září 2017 v 14:00 | helmii |  Veřejný deník
Páni, to se už měsíc odhodlávám k sepsání článků s dovolené? Tak to mám co dohánět! V polovině srpna jsme jeli s mamkou a bráškou na dovolenou na Šumavu a ve třech článcích bych vám ráda napsala, kde jsme bydleli, byli a jak jsme si to užili.

Dítě školkou povinné - ze života andílků

9. září 2017 v 15:32 | helmii |  Recenze na knihy
Autor: M. M. Cabicar
Počet stran: 177
Moje hodnocení: 90-95%

Konečně jsem se po celkem dlouhé době zase dostala do knihovny. Doma jsem si připravila seznam knížek, co si půjčím, abych tam nestrávila hodinu, protože jsem si měla vyzvednout rovnou přítele z práce. Bohužel si někdo napsal skoro stejný seznam jako já, takže jsem musela improvizovat.

Už jsem měla asi všechno vybráno, ještě jsem si prohlížela stojan s novinkami v naší knihovně a zaujala mě tam knížka s velmi nápaditou obálkou. Sáhla jsem po ní a zaradovala se. Stálo na ní jméno M. M. Cabicar.

Protože ho sleduji na Facebooku a jeho příhody s Viki mě velmi baví, tak jsem si ji teda půjčila. Musím říct, že nelituju.

Kniha byla skvělým odreagováním od smutných, k zamyšlení hodných knih, které jsem četla předtím. Mnohokrát jsem se neudržela a začala jsem se smát nahlas. Knížka je velmi čtivá a hodně se mi na ní líbí, že je psaná formou velmi krátkých kapitol. Přečtu si pár příběhů a můžu jít něco dělat, nemusím přemýšlet nad tím, kde jsem vlastně v kapitole skončila nebo nemusím dočítat celou dlouhou kapitolu.

Opravdu doufám, že v naší knihovně objevím předchozí dva díly, protože pořádně se zasmát není nikdy na škodu!


Všechno?

6. září 2017 v 18:45 | helmii |  Helmiiny vykecávky
Po delší době vás zase zdravím u dalšího článku. Bohužel poslední měsíc nemám síly psát články. Pracuju u počítače, takže pokaždé, když mám hotovo ntb zaklapnu a jsem ráda, že od něj mám zase na pár hodin pokoj.