Kdybych tak mohla změnit svůj život...

1. srpna 2017 v 20:27 | helmii |  Témata týdne
Kdybych tak mohla změnit svůj život, co bych asi změnila? Je mi jasné, že spousta lidí by ráda změnila svá špatná rozhodnutí, vzhled, možná i nějaké povahové rysy. Ale víte vy co? Já osobně bych už teď ve svém životě neměnila nic.


Když jsem byla menší, hrozně moc věcí mi na mně vadilo. Jsem strašně tlustá, strašná cíťa, a bla bla bla. Ale místo toho, abych se s tím snažila něco udělat, jsem začala vinu za mé nedostatky házet na ostatní (pěkně absurdní). Ale pak se ve mně něco zlomilo (nebo mi někdo něco řekl, už si nepamatuji) a já zjistila, že si za všechno vlastně můžu sama, tak jsem se snažila měnit můj pohled na svět.

Svá rozhodnutí už bych stejně nezměnila, a ani k tomu nemám důvod. I když třeba byla doba, kdy jsem byla kvůli nějakému rozhodnutí nešťastná, byla to jen taková "předehra" štěstí, které prožívám teď. Všechno, co se mi kdy přihodilo prostě mělo nějaký důvod a já jsem ráda, že jsem si to uvědomila. Díky tomu se dívám na svět mnohem optimističtěji, neplýtvám energií na řešení zbytečných malicherností.

O změně vzhledu bych taky mohla vyprávět. Byly doby, kdy jsem nesnášela, jak jsem vypadala. Široká ramena, menší prsa, velké tváře,… Ale pak jsem si uvědomila, že na plastickou operaci stejně nikdy nebudu mít peníze (a kdybych je měla, radši bych je použila třeba na cestování, přece jen za 50 000 už je slušný výlet) a tak mi nezbylo nic jiného, než se se svým vzhledem smířit. Zní to nejspíš jako klišé, ale od té doby, co jsem se začala mít ráda a líbit se sama sobě, všechno mi připadá takové veselejší. Už neřeším make-up, abych si zvětšila oči, ale prostě si přispím, a hned je mám větší. A popravdě, už sama o sobě můžu říct, že jsem i přes všechny svoje nedokonalosti krásná! A přesně o tohle jsem se pár let snažila. (Malý tip, mně pomohlo se na sebe při každém pohledu do zrcadla usmát)

A povahu? Povahově jsem se změnila až až. Už si z nikoho nic nedělám a všechno dělám tak, abych byla šťastná.

Myslím si, že jsem se změnila hodně (nejvíc asi teď, na střední) a troufám si tvrdit, že většině věcí k lepšímu, ale pořád je co zlepšovat, a co se učit, proto doufám, že moje snaha bude mít do budoucna pořád výsledky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 1. srpna 2017 v 21:27 | Reagovat

Já bych tak= teď s odstupem času nic neměnila, ačkoliv jsem kdysi byla hodně nespokojená sama se sebou...

2 casualgirl casualgirl | Web | 16. září 2017 v 20:56 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Každý by se měl naučit milovat sebe a lidi kolem sebe :-) Taky mi to trvalo dlouho zjistit, ale troufám si říct, že teď jsem každým dnem sama se sebou šťastnější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama