Velký Kosíř a Šerák

25. července 2017 v 18:13 | helmii |  Veřejný deník
Předminulý týden vyšel krásně. Díky náhodně si vzala moje mamka dovolenou ve stejném termínu, jako D., tak jsme měli takovou menší neplánovanou dovču, ve které jsme měli v plánu dva výlety.


První výlet byl na Velký Kosíř, na který jsme jeli jenom s D. Když jsme dojeli do Čech pod Kosířem, ještě jsme si prošli zámeckou zahradu. Musím říct, že je nádherná! Naposledy jsem tam byla s babičkou a dědou, když jsem byla ještě škvrně. Poté jsme si vylezli na Velký Košíř. Jako pěkná procházka, ale bohužel místy trochu nudná. Nebyl skoro žádný výhled a rozhledna byla zavřená. Ale jsem ráda, že jsem si mohla odškrtnout místo, které jsem chtěla navštívit už celkem dlouho.

Druhým výletem (který mě bavil o poznání víc), byl výlet na Šerák. Na ten jsme jeli ještě s mou mamkou a bráškou. Nahoru na Šerák nás vyvezla lanovka a od lanovky jsme se pustili na Keprník. Byla to pohodová cesta s nádhernou přírodou okolo. Ale to, co nás čekalo nahoře, předčilo moje očekávání. Opravdu nádherný výhled, vůbec se mi odtud nechtělo dolů.

Z Keprníku jsme se poté vrátili zpátky na Šerák, kde jsme si dali polévku k obědu a bráška si tam na chvíli zdříml (holt to bylo vyčerpávající). Po obědě jsme si vzali věci a vyrazili k Obřím skalám. Ty mě hodně překvapily, myslela jsem si totiž, že to byly balvany po cestě. Když mi je pak mamka ukázala, zůstala jsem chvilku nevěřícně zírat. Byla to nádhera.

Chvilku jsme si tam odpočali a mně přišlo, jako by v prohlubních skal a kamenů snad žili skřítci. Vypadalo to tam doopravdy pohádkově.

Poté už jsme vyrazili lesem na vlak. Bohužel jsme nestihli dřívější vlak, alespoň jsme se však nemuseli honit a stresovat. Pod lanovkou jsme si dali ještě kávu a kofolu, abychom nemuseli čekat na nádraží, které bylo malinké. Při cestě vlakem mi přítel usnul a bráška rozesmíval celý vagon. Po příjezdu domů jsem si sbalila věci a jeli jsme k D., protože den na to měl s kapelou koncert (který se jim hodně povedl).

Musím říct, že jsem si tenhle týden hodně užila a doufám, že pár výletů do konce prázdnin ještě stihneme!

Krásná příroda cestou na Keprník

Výhled z Keprníku

Tyhle útvary z kamení jsme potkávali všude po cestě. Třeba si ho taky jednou postavím..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama