Zavři oči, padá hvězda

10. dubna 2017 v 15:56 | helmii |  Témata týdne
Dnes toho asi moc nenaspím. Zítra se píše maturitní sloh a já beztak začnu stresovat. Doufám, že bude jasno, dnes bych hvězdy i pozorovala. Třeba bych nějakou viděla i padat a mohla bych si něco přát. Pak bych si asi přála co nejlepší témata na sloh s co nejlehčími útvary. Když to takhle napíšu, tak by se to mohlo vyplnit, ne? Snad to nefunguje stejně, jako když přání někomu řeknete nahlas.

Teď jsem se tak zamyslela. Proč se téma týdne jmenuje "Zavři oči, padá hvězda"? Když padají hvězdy, 98% lidí ji chce vidět, nezavírají oči, chtějí mít možnost si něco přát. Možná je to kvůli tomu, že si lidé začínají myslet, že nemají právo si něco přát a tohle jim jejich přání odůvodní. Možná si lidé přejí věci, které nepotřebují, které jsou zbytečné. Teď nemyslím přání cestovat, rozvíjet se atd… Spíš tím myslím, když si lidé přejí materiální věci, které doopravdy nepotřebují.

Momentálně čtu knížku o Feng-šuej a jak se s jeho pomocí zbavit nepořádku a přečtení téhle knížky mi pomohlo v uvědomění, že ani já vlastně nepotřebuji tolik věcí, kolik mám. Díky téhle knížce jsem začala uklízet u sebe v pokoji mnohem víc, a způsobuje mi to radost. Dokonce jsem si i protřídila skříně a zbavila se oblečení, o kterém jsem si předtím myslela, že ho ještě unosím. (Takhle jsem si schraňovala podprsenky, které mi neseděly, kalhoty, které mi byli strašně velké,…) Hodila jsem ho do kontejneru na oblečení, takže mně se uvolnilo místo ve skříni a někomu jinému to oblečení třeba udělá radost.
Kvůli tomuto zahlcování se materiálem by asi lidi měli zavírat oči pokaždé, když padá hvězda a začít je otvírat, až když si uvědomí, že bez materiálností jde žít. Energie a peníze, které lidé často vráží do např. nového oblečení (které se stejně celkem velké procento poté vezme jen párkrát), můžou investovat do nejrůznějších zážitků, které jsou podle mě mnohem cennější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama