Kniha vs. čtečka

4. března 2017 v 17:54 | helmii |  Helmiiny vykecávky
Tenhle "spor" je mezi námi už dlouho. Knížky vs. čtečky. Plno lidí se staví na stranu knížek, spousta na stranu čteček. Dokonce znám i lidi, co si knížku stáhnou do mobilu a čtou ji z mobilu. To občas dělám taky, ale jen u krátkých knížek, u kterých mám jistotu, že je mám za den přečtené. Ti lidi, které znám, si do mobilu ale stáhnou klidně knížku o 200 stranách. To by mě moje oči pozdravily, popřály mi špatný den za to, jak je týrám, a šly hledat někoho jiného, kdo by je ubytoval ve své lebce.

Podle mě má obojí něco do sebe. V knížce můžu otáčet stránky, čichnout si k ní (nesuďte mě, určitě nejsem jediná, kdo tohle dělá), nepotřebuju k ní elektriku (když nepočítám světlo, ale na čtečku si taky musím svítit, když z ní čtu). Nevýhoda knížek je, že se jí může cokoliv stát, zvlášť když je to paperback. Paperbacky jsou zvlášť náchylné na roztřepení vazby. Mohou být opatlané od jídla, polité vodou, v dešti zvlhnou… A některé nejsou zrovna přizpůsobeny k přenášení. Ano, mám na mysli ty knihy formátu A4, které se mi do kabelky nevlezou. A taky bývají docela drahé (pro mě).

Když vlastníte čtečku, většinu knih si do nich stáhnete zadarmo, nebo si je koupíte za mnohem míň peněz. Když na čtečce máte obal, prostě ji dáte do tašky a jdete, kam potřebujete, je vám jedno, jestli má daná knížka 50 stran, nebo třeba 1000, na váze rozdíl fakt není. Nevýhoda je, že když se vám vybije a nemáte přístup k elektrice (nebo ani nabíječku po kapsách), tak jste si prostě dočetli, smůla. Další nevýhodou je, že si musíte dávat pozor, v jakém formátu danou knížku stahujete. Když už ji stáhnete ve formátu, která vaše čtečka neumí, musíte to převádět. A asi poslední věcí, co mi vadí, je displej. Jo, to vyznělo divně, ale myslím to tak, že o něj mám věčně strach. Aby se nepoškrábal, nerozbil, aby mi ho někdo nepolil. Ale to už je můj problém.

Jak už jsem psala, obojí má něco do sebe a já nemůžu říct, co je lepší. Já si prostě před spaním radši čtu knížku a když někam jedu, nebo mám volnou hodinu ve škole, tak si s sebou beru čtečku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 slunecnyden slunecnyden | Web | 5. března 2017 v 9:16 | Reagovat

Napsala jsi to výstižně. Přesně jsi vystihla pro a proti u každého.

2 Eliss Eliss | Web | 5. března 2017 v 10:44 | Reagovat

Já teda čtečku nemám, a ani po ní netoužím, miluji opravdové knihy a všechny ty klady co jsi k nim napsala ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama