Zima (Vánoce, Silvestr,..)

1. ledna 2017 v 18:43 | helmii |  Helmiiny vykecávky
Mám pocit, že to počasí si s námi zahrává čím dál víc. Před Vánoci napadl sníh, který den před Štědrým dnem roztál, poté byla všude ta rozblemcaná bahenní břečka. Což mě osobně docela zamrzelo, protože letos to konečně vypadalo na bílé Vánoce.

Ale Vánoce jsem si užila, nehledě na to, jestli byl nebo nebyl sníh. Snad nejlepší dárky, co jsem dostala, byly 4 páry ponožek (z nichž 3 termo) a diář s jelenem. Ježíšek asi myslel na to, že mi je porád zima na nohy a zapomínám. Taky jsem dostala notebook, protože můj počítač (dědeček všech dědečků) už začíná dosluhovat (před maturitou mě pěkně zradil). Chtěla jsem si ho kupovat sama, protože jsem nechtěla, aby za mě mamka vyhodila tolik peněz, ale ona s mým přítelem zosnovala plán za mými zády. Takže peníze, co jsem šetřila na notebook teď budu šetřit na letenku na Island pro ni.

I když, možná na ten Island ani nebude muset, počasí včera a předevčírem bylo jako na severu. Silvestr mi díky tomu přišel trochu jako z pohádky. Všude okolo nás zmrzlé stromy, sem tam rachejtle (u přítele v dědině tomu nikdo moc nedá).. Taky jsme se málem ujedli k smrti. Nějak jsme nevypočítali, kolik jídla bude pro 3 páry potřeba. Takže jsem mu nechala doma ještě talíř jednohubek, chlebíčků a 3 misky pomazánek. Aspoň má to zlatíčko co jíst.

Dnes, když mě vezl domů, tak jsem si připadala, jako by před námi prošel Mrazík. Ještě, než jsme vyjeli, jsme oškrábali auto a všimli si, že na střeše se mu vytvořily ledové krystalky, které vypadali jako malé stromky, takže na střeše měl zimní krajinku. Bohužel jsem si to nestihla vyfotit, ale vypadalo to krásně. Když jsme potom vyjeli, okolo nás byla mlha. Stromy, keře i tráva, všechno bylo zamrzlé. Něco tak krásného jsem dlouho neviděla. Doufám, že to ještě chvíli vydrží, třeba by pořádně zamrznul rybník a my bychom mohli po víc jak dvou letech zase bruslit, to by bylo parádní!
Doufám, že si užíváte zimu!

Jinak, šťastný, úspěšný Nový rok, plný splněných přání Vám přeji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama