Fanatismus

19. ledna 2017 v 16:29 | helmii |  Témata týdne
Poslední dobou se hrozně řeší náboženský fanatismus. Všichni jsou najednou odborníky na všechna světová náboženství, znají jejich historii, filosofii, vlastně všechno. Když se řekne slovo fanatismus, lidi si vybaví snad jenom náboženství, přičemž si neuvědomují, jak omezené tohle je.

Přijde mi, že u nás začínají být děti fanatici do her. Opravdu, jdu na náměstí a tam stojí děti, mají sotva jedenáct let a řeší hry. Bohužel je řeší tím stylem, že za každým slovem je nadávka. A celkově jsou takové víc agresivní. Druhý den mají psát test z vyjmenovaných slov a chlapeček pronese: "Ať jde úča do prdele, on bude hrát." Jako pardon, ale kde to jsme?

Kdybych v jejich věku tohle pronesla a někdo mě u toho slyšel, tak dostanu přes hubu tak, že bych dalších několik let nevypustila ani jedno sprostý slovo. U nás to navíc s počítačem a hrama bylo tak, že první počítač jsme si koupili asi před dvanácti lety. Žádnej internet, jen tanky (takovej ten modrej a červenej, co po sobě stříleli, na 98), solitér (kterej jsem stejně nechápala) a miny (který jsem hrála na tiplačku a jejich princip jsem pochopila až tenhle týden), přičemž hrát jsem mohla jen 10 minut za den, když jsem měla hotový úkoly do školy a uměla jsem, co jsem umět měla.

To samé u nás platilo, když naši koupili novější počítač, už i s internetem. To jsem si se svolením maminky mohla založit první blog, z Pony Klubu přišlo pár pc her (Star Stable, Star Shine,.. to byly aspoň parádní hry!), ale naši mě stejně pořád vedli spíš ke knížkám. Samozřejmě jsem měla období, kdy byl počítač TOP, ale postupem času to u mě opadlo a zase jsem skončila u knížek.

Proto si myslím, že by si rodiče měli víc všímat svých dětí. Ze své zkušenosti totiž vím, že rodiče radši dítěti koupí, co chce, jen aby jim dalo pokoj. Přesně takhle to bylo u jednoho kluka, kterému jsem dělala instruktorku v oddílu. Máma mu koupila cokoliv, co chtěl, takže teď má ve svých asi třinácti letech počítač za 20 000,- a další vybavení k němu, plus spousty her. A to vše jenom proto, aby od něj měla klid.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. ledna 2017 v 16:43 | Reagovat

Doba je hrozná, je mi smutno z dnešních dětí... :-(

2 helmii helmii | Web | 19. ledna 2017 v 17:01 | Reagovat

[1]: Jako samozřejmě to není každé dítě.. je i spousta takových, co se radši věnují sportu, četbě, učí se do školy, chodí s kamarády ven.. Jen tohle mě vždycky dokáže namíchnout. :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama