Jak na náhrdelník z bavlnek

22. května 2016 v 10:48 | helmii |  Urob si sám
Zdravím vás po hodně dlouhé době. Nedávno jsem projížděla Pinterest a všimla jsem si tam krásného náhrdelníku z bavlnek. Tak mě napadlo, že by mohlo být fajn, zavéstu tu rubriku "Urob si sám", kde bych realizovala DIY návody a nápady.

Co bude potřeba:
  • bavlnky barev, které se vám líbí
  • kovové kroužky
  • nůžky
  • ještě více bavlnky
  • lepidlo
Potup:

1.Nejdřív jsem si vyrovnala 5 různých bavlnek vedle sebe podle toho, jak jsem je chtěla na svém náhrdelníku.

Já si vybrala odstíny fialové

2. Poté jsem si začala dělat střapečky, a to tak, že jsem na dva prsty začala namotávat bavlnku. Když už jí tam bylo dost, na jedné straně jsem bavlnky přestřihla. Sundala jsem je z prstů, přeložila na půl tak, aby nepřestřihlá strana bavlnek byla nahoře a nerozstřihlou část jsem začala obmotávat bavlnkou stejné barvy. Když už byl obmotaný dost, ustřihla jsem bavlnku, konec trošku potřela lepidlem (nejvíc se mi osvědčil tekutý Herkules) a nechala zaschnout. Poté jsem zastřihla konce, aby byly pěkně roovnoměrné. Tímto nám vznikne střapeček.


3. Takto jsem si vytvořila 5 střapečků. Vybrala jsem si dva korálky a do střapečků dala kroužky. (Já jsem sije vyrobila z drátků, protože se mi nechtělo chodit do obchodu, výsledek je v podstatě stejný). Kroužky jsem zacvakla.


4. Navlékla jsem bavlnku na jehlu a postupně ji provlékla korálkem, poté všemi pěti střapci a znova korálkem. Nakonec jsem si odměřila, jak dlouhý náhrdelník chci, odstřihla bavlnku, zavázala konce a voalá, náhrdelník je na světe.


Obrázek na pinterestu
Můj výtvor

Myslím si, že to dopadlo vcelku dobře, druhý den mi jej ve škole lidi chválili. Na fotce je rozcuchaný, měla jsem z něj strašnou radost, tak jsem jej vyfotila a ani ho "neučesala". Ale příště se polepším! Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama