Květen 2016

Vstávat, je ráno!

26. května 2016 v 9:53 | helmii |  Helmiiny vykecávky
Probouzím se. Do oken začíná pronikat denní světlo a ještě ani nezvonil budík. Kouknu se na telefon, je 5:47, ještě se chvíli
můžu válet v posteli.

Vylézám. Je 5:55, budík mi bude zvonit až za 4 minuty, to si alespoň stihnu v klidu připravit snídani. Dnes si dám ovesnou kaši. Mezitím, co mi kaše chládne, si do batohu naházím svačinu a pití. Učení mám nachystané od včera. Jdu se najíst a přemýšlím, co si vezmu na sebe. Absolutně netuším a než stihnu dojíst svoji milovanou kaši, alespoň třikrát se sama se sebou dohádám, co si teda obleču.

Navštívím koupelnu, kde se málem zabiju na kachličkách, protože jsem si opět neuvědomila, že moje bačkůrky ve tvaru prasátek kloužou. Prima. Se svěžím dechem ze sebe jdu udělat člověka.

Jako člověk vyrážím na zahradu ve venčícím oblečení, odchytím Almu a jdu s ní alespoň na hodinu ven. Pořád přemýšlím, co si obleču.

Dnes se mi moc líčit nechce, proto si dám jen řasenku a čus, všichni ostatní mi můžou políbit šos. Při malování opět přemýšlím, co si vezmu na sebe. Sukni? Rifle? Mikinu? Svetr? A co za tričko? Podívám se na hodiny. Je 7:20, docela stíhám. Oko mi padne na zrzavé tričko. Zkouším k němu rifle. Hm. Jsem celkem bečka. A co k tomu tričku sukni? Ne, včera mě bolelo v krku.

Zkouším dalších pár možností. Kouknu na hodiny. Je 7:50. Za 15 min zvoní. Sakra. Rychle na sebe házím první možnost z asi 30ti dalších, hodinky a utíkám do školy. Ještě, že bydlím tak blízko.

Válka s mloky

24. května 2016 v 9:31 | helmii |  Recenze na knihy
Autor: Karel Čapek
Počet stran: 274

Povinná četba. Ne vždy musí být nudná. V tomhle případě docela byla. Knížka se přelouskat dala, to zas ne, že ne, jen mě osobně prostě nějak nechytla. Myšlenka výborná, horší zpracování. Největší problém jsem asi měla s nekonečnými novinovými výňatky a poznámkami pod čarou. Prý to mělo dodat autentičnost. Dejme tomu, že ji to dodalo, proč ale byly tak moc dlouhé? Docela mi taky vadil způsob řeči kapitána Van Tocha. Proč? Protože míchal alespoň tři jazyky dohromady.
Ale abych na knihu jen nenadávala, líbil se mi konec, kdy do děje začal vstupovat autor. Téhle knížce bych dala tak 6 bodů z 10. (Ohohó, přijdu si jak v "Prostřeno")


Jak na náhrdelník z bavlnek

22. května 2016 v 10:48 | helmii |  Urob si sám
Zdravím vás po hodně dlouhé době. Nedávno jsem projížděla Pinterest a všimla jsem si tam krásného náhrdelníku z bavlnek. Tak mě napadlo, že by mohlo být fajn, zavéstu tu rubriku "Urob si sám", kde bych realizovala DIY návody a nápady.

Co bude potřeba:
  • bavlnky barev, které se vám líbí
  • kovové kroužky
  • nůžky
  • ještě více bavlnky
  • lepidlo
Potup:

1.Nejdřív jsem si vyrovnala 5 různých bavlnek vedle sebe podle toho, jak jsem je chtěla na svém náhrdelníku.

Já si vybrala odstíny fialové

2. Poté jsem si začala dělat střapečky, a to tak, že jsem na dva prsty začala namotávat bavlnku. Když už jí tam bylo dost, na jedné straně jsem bavlnky přestřihla. Sundala jsem je z prstů, přeložila na půl tak, aby nepřestřihlá strana bavlnek byla nahoře a nerozstřihlou část jsem začala obmotávat bavlnkou stejné barvy. Když už byl obmotaný dost, ustřihla jsem bavlnku, konec trošku potřela lepidlem (nejvíc se mi osvědčil tekutý Herkules) a nechala zaschnout. Poté jsem zastřihla konce, aby byly pěkně roovnoměrné. Tímto nám vznikne střapeček.


3. Takto jsem si vytvořila 5 střapečků. Vybrala jsem si dva korálky a do střapečků dala kroužky. (Já jsem sije vyrobila z drátků, protože se mi nechtělo chodit do obchodu, výsledek je v podstatě stejný). Kroužky jsem zacvakla.


4. Navlékla jsem bavlnku na jehlu a postupně ji provlékla korálkem, poté všemi pěti střapci a znova korálkem. Nakonec jsem si odměřila, jak dlouhý náhrdelník chci, odstřihla bavlnku, zavázala konce a voalá, náhrdelník je na světe.


Obrázek na pinterestu
Můj výtvor

Myslím si, že to dopadlo vcelku dobře, druhý den mi jej ve škole lidi chválili. Na fotce je rozcuchaný, měla jsem z něj strašnou radost, tak jsem jej vyfotila a ani ho "neučesala". Ale příště se polepším! Smějící se