Březen 2016

Proč se ženeme za majetkem?

25. března 2016 v 9:18 | helmii
"Je rozumný, kdo se nermoutí pro to, co nemá, ale raduje se z toho, co má." Tento citát pronesl Démokritós před pár sty lety, ale pořád je aktuální. Proč se tolik z nás žene za majetkem a neváží si a neraduje se z toho, co má?
Mám pocit, že stále víc lidí řeší majetek. "Soused si koupil nové auto/sekačku/traktor/bůhvíco, asi bych měl taky, a lepší." Ale proč? Možn se jen chceme předhánět, kdo je lepší, řešit povrchnosti. Neměli bychom se ale spíš radovat z maličkostí, které máme? Mít radost z drobných úspěchů?
Tyto drobné úspěchy či radosti nestojí spousty peněz, a neukáží ostatním, že "já na to mám", ale určitě Vám zlepší den, a pokud se z nich začnete radovat, tyto malé radosti se začnou nabalovat a Vy budete lepší, šťastnější člověk. Myslím si, že tyto radosti bychom si měli více uvědomovat, nežít v honu za bohatstvím, protože mnohokrát je chudý člověk šťastnější než ten bohatý.


Začínám cvičit Satana

22. března 2016 v 9:35 | helmii
Jak začít.. Možná tím, kdo je to Satan. Je to skoro dvouletá fenka něměckého krátkosrstého ohaře jménem Alma. Proč jí tady teda říkám Satan? Protože to takový Satanáš je. A proto ji chci začít pořádně cvičit.

Začalo to tak, že si táta hrozně přál štěně. Tak jedno dostal. Bohužel na něj neměl pořádně čas, protože jezdil pozdě domů z práce. Tak její výchova padla na mě. Já, tehdy 16letá jsem absolutně nevěděla, jak se to dělá. Tak jsme to dělaly po svém. Něco se naučila, něco ne. Bohužel jsem na ni přestala mít čas i já, kvůli škole, autoškole.. Tak jsme ji vždycky jen pustili na zahradu, ať se proběhá. A tak běhala. A přestávala poslouchat.

Včera jsem ji zase vzala na procházku. Něco šíleného.. Táhne, přiběhne když se jí chce, sedne jen tak občas, nelehá vůbec. Proto chci s jejím výcvikem začít znovu. Asi to nebude nic lehkého, ale máme odhodlání, takže to zvládnem! :-D
Začnem od zítra, protože dnes přijdu domů zase až večer a budu se muset učit, potom jdu na brigádu.. Asi začnem klasickým sedni, poté lehni.. Uvidíme jak to půjde, držte nám pěsti!


Labyrint: Útěk

2. března 2016 v 12:33 | helmii |  Recenze na knihy
Autor: James Dashner
Počet stran: 356

Jsem milovník fantasy a sci-fi, proto mě chytla tahle knížka už od začátku. Sice jsem viděla film dřív, než četla knihu, ale kniha pro mě zase zvítězila. Taky se mi strašně líbí její přebal, je fakt boží. Nějak nevím, co víc napsat, můžu ji doporučit fakt všem, už se těším, až si přečtu další díly (což netuším, kdy bude, mám co dělat, abych stíhala číst povinnou četbu :D )