Pere se to ve mně

13. ledna 2016 v 12:00 | helmii |  Helmiiny vykecávky
Ani nevím, proč sem tohle píšu. Možná se potřebuju vypsat a přitom si to všechno poskládat v hlavě, možná potřebuju radu, možná mám jen slovní průjem. Fakt netuším, to ví asi jen pán Bůh. (Nejsem věřící, jen se mi líbí takový zamyšlení, že on ví vlastně všechno)

Onen problém je v tom, že už pár dní s kamarádem uvažujem nad tím, že bychom jeli studovat vysokou školu do Skotksa. Neplatí se školný, plně se specializujete přímo na onen obor. Jenže kde vzít 30- 40 000 .- do začátku? U kamaráda by to problém nebyl, u mě bohužel ano a půjčovat si skrz to opravdu nechci. Sice by se to prý hodně rychle vrátilo, ale nerada něco dlužím. Další plus je, že bych potom mohla jet pracovat kamkoliv. Opravdu kamkoliv. Neskutečně by se mi otevřel svět. Kdybych byla sama, jela bych hned. A to je jádro problému. Nejsem sama. Nechci zahodit dva roky toho nejlepšího vztahu, abych si v podstatě splnila sen a abych pak mohla kamkoliv vycestovat. Nad tímhle pořád přemýšlím. Ano, nebo ne? Zahodit dva roky štěstí kvůli čtyřem letům dřiny, která by se mi pak ale vrátila? Jasně, říká se, že pravá láska vydrží i vzdálenost a blahblah.. Ale vidět se dvakrát do roka, to mi přijde opravdu málo. Bože, kde jsou ty časy, kdy moje největší dilema bylo, jestli se první naučit biologii nebo fyziku a nebo jestli si koupit spíš sukni, nebo košili.. No, nejlepší by bylo, kdyby tohle byla jen taková počáteční euforie, která vymizí. Ale bojím se, že není.

◙◙◙◙

A další taková věc, nad kterou hodně přemýšlím je to, že se chci stát vegetariánem. Plno lidí si asi řekne, co je na tom těžkýho, prostě přestaneš jíst maso. Takhle to bohužel není, bude to pro mě ještě více práce s mým jídelníčkem (a ta už je teď docela velká), ale to není hlavní důvod mojí nejistoty. Tím hlavním důvodem je reakce okolí. Prostě se jí bojím. Mamča už o tom ví, ona je miláček a vlastně mě podporuje v čem jen může. Vím se bojím reakce tatu, který mi to bude rozmlouvat a cpát mi jeho argumenty o tom, jak jeden člověk nic nezmění a blahblah.. A mladej, to je zapřísáhlej masožravec, z jeho reakce mám taky trošku obavy. Ale když si vzpomenu na video, který ukazovalo, jak to skutečně chodí na jatkách, myslím si, že i ten jeden člověk má cenu.

Ach jo, nejradši bych si vzala svýho plyšovýho koníka, zalezla si pod peřinu a dělala, že se mě nic z toho netýká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Killing Happynes Killing Happynes | Web | 15. ledna 2016 v 21:53 | Reagovat

I kdybych takovou možnost, do toho Skotska bych asi nejela, kdybych vůbec měla nějaký vztah, nebo vůbec někoho, kdo by mě tady držel. Jsem to ale pesimista no nic... Ty se ale rozhoduj jak sama uznáš za vhodné.
Vegetariánství je dobrá věc, i když já bych se masa nevzdala, ale líbí se mi ta myšlenka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama