Moje soužití s králíkem

2. prosince 2015 v 21:04 | helmii |  Helmiiny vykecávky
Jak už jste asi poznali z názvu, článek se bude týkat našeho "nového" přírustku do rodiny, zakrslého králíčka Gábči. Jako každé soužití se zvířetem, i tohle má své klady a zápory, které se vám sem teď pokusím nějak sepsat. Začnu zápory, ten první a asi největší je:

Hluk
Když jsem si tohoto satanáše pořizovala, netušila jsem, jaký hluk bude dělat. Hlavně kolem třetí hodiny ráno. Nejvíc si chce vždycky hrát tu noc před tím, než píšu nějaký důležitý test. To už i náš pes, když byl štěně mě nechal spát víc. Protože já přece spáš nepotřebuju.

Nepořádek
Nepořádek tenhle tvoreček umí udělat ukázkový. Ráno, než odejdu do školy jí zametu kolem klece, vrátím se ze školy a je to xkrát horší než ráno. Děkuju ti Gábi, že mě učíš být čistotná!

Tvoje poznámky? Mňamka!
Dalším slušným mínusem je to, že moje poznámky do školy si dává jako zákusek po knížkách a učebnicích, co si dala jako hlavní chod. Občas to vypadá, jako by chtěla, abych nechala školy a začala o ni pečovat na plný úvazek. Jooo, kdyby mi tak za to někdo platil...

Bobky, bobky, bobky...
Původně jsem to chtěla dát k nepořádku, ale toto je kategorie sama pro sebe.. Gábča nemá šanci se ztratit, protože bych ji pokaždé našla po bobkové cestě. Jó, zrovna takhle je to klad, ale vysvětluj rodičům, že ta cestička na sedačce je jen z čistě bezpečnostního hlediska..

Alegie
Tak zrovna za tohle nemůže přímo Gábča, ale zápor to hold je taky. Nikdy jsem nebyla na chlupy alergická, až teď se občas v noci budím, protože se dusím, nechápu to.. No co se dá dělat.

A klady téhle chlupaté kuličky?

Mazlení!
Protože s čím se mazlí líp, než s heboučkým, huňatým kožíškem, který skoro nekouše a ještě si pro pohlazení přiběhne sám?

Dobrý pocit z péče o ni
Možná to vyzní trochu neskromně, ale mám prostě dobrý pocit z toho, že se u mě má dobře a má mě ráda, z toho, že jsem jí zařídila dobrý domov. Ono její pořízení bylo velmi spontánní, prostě jsem šla pro krmení a ona tam seděla a koukala.. nemohla jsem ji tam nechat! Co kdyby si ji vzal někdo, kdo by se k ní nechoval tak pěkně, jako já (ego up)

Vím, že záporů je víc, než kladů, ale ono to za to stojí! Pokaždé, když mi je smutno, přihopká, šťouchne do mě čumáčkem a musím si s ní hrát, dokud zase nemám dobrou náladu. A i to vstávání ve 2 ráno kvůli spadené napáječce, stojí za její spokojenost. Proto si pořizujte mazlíky (jen pokud se o ně budete starat), milujte se a množte se!

Tenhle xichtík jsem tam nemohla nechat!

Btw. Sežere ti poznámky!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama