Co kdybych se stala milionářkou?

28. září 2015 v 13:43 | helmii |  Témata týdne
Co by bylo, kdybych se stala milionářkou? To vám nemůžu říct na 100%, ale pokusím se sepsat to, co by mohlo být v pár fázích.

1. fáze - Neuvěření
Nevěřila bych tomu (dejme tomu, že jsem vyhrála ve sportce) a pořád dokola bych si kontrolovala čísla na tiketu. Po 150. kontrole a zjištění, že fakt nejsem úplně naivní a nepřehlídla se, bych začala pořád dokola opakovat, že to není možný. Pomalu přecházím do 2. fáze..

2. fáze - Radost/Šílenství
V téhle fázi bych se začala nekontrolovatelně smát. Fakt šíleně smát a pozvolna by ta moje radost přešla v šílenství, kdy bych asi něco i rozbila, protože JÁ přece můžu, vždyť mám milion(y). A asi bych se o to chtěla podělit se všema ostatníma.

3. fáze - Vystřízlivění
Začala bych si uvědomovat, že říct to všem, není zrovna nejlepší nápad. Jo a taky nebyl dobrý nápad rozbít tu stoličku. Teda pokud chci, aby mi ty peníze vystačily na pár let. Řekla bych to možná tak mamce a mladýmu. A jenom jim bych i něco koupila. Jo a ještě bráškovi. Ale tomu bych to neřekla, on je kecka. Takže bych mu jen kupovala dárky.

4. fáze - Paranoia
Teď bych začínala pomalu šílet. Pomalu, ale jistě. Kam si ty peníze schovat? Co když mě někdo sleduje? Co když je to jen nahraný? Kdo je pravý kamarád a komu jde jen o ty peníze?

5. fáze - Asocialita
Pomalu bych přestala vycházet ven mezi lidi. Co když mě někdo přepadne? Zabije? Nemůžu ty peníze nechat doma o samotě, co když nás někdo vykrade? Jen bych seděla doma a hlídala onen milion, nebo kolik jsem jich vlastně vyhrála.

6. fáze
Teď bych se probudila. Buďto doma, v mé posteli s vědomím, že to byl jen sen (s mým štěstím je toto ta pravděpodobnější možnost) v tom lepším případě. V tom horším bych se probudila na lůžku psychiatrické léčebny, protože se ze mě stal agresivní, asociální podivím, který vyhrožuje všem, kdo se ke mě jen přiblíží.

Nějak takhle bych se viděla jako milionářka, takže radši asi zůstanu oním chudým studentem, jakým jsem teď, než aby se ze mě stal cvok, kterého jsem vám popsala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama